İtfaiye Teşkilatı Başarılı Operasyonlara İmza Atıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 2021 yılı içerisinde 6 bin 451 olaya müdahale etti. Etkin ve başarılı çalışmalar yaparak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2021 yılında yoğun mesai harcadı.

İtfaiye Teşkilatı Başarılı Operasyonlara İmza Atıyor

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının Malatya genelinde 19 ayrı noktada, 52 araç ve 234 personelle 7/24 hizmet verdiği belirtildi.  Her noktada hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdüren itfaiye teşkilatı 2021 yılı içerisinde 3705 itfaiye ve 2746 tali olay olmak üzere toplamda 6 bin 451 olaya müdahale ettiği kaydedildi.

Buna göre itfaiye teşkilatı 1 yıl içerisinde, 3013 Ev, İşyeri, Baca, Araç,  Odunluk, Bahçe ve ot yangını, 109 trafik kazası, 130 kurtarma olmak üzere toplam 439 olaya müdahale edildi. Boğulma ve su kazalarında ise toplam 39 boğulma olayına müdahale edildi. 2021 yılı içerisinde 66 ormanlık, makilik ve fidanlık yangınlarına müdahale edilmiş olup, ayrıca Antalya Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınına da destek verildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından ilimizde meydana gelen 73 su baskını olayına müdahale edilmiş olup,  Sinop ilinde meydana gelen sel felaketinde de destek verilmiştir.

Her yıl aralıksız olarak baca temizliği konusunda uyarılarda bulunan itfaiye teşkilatı 2021 yılı içerisinde gelen talepler konusunda kamu kurum ve kuruluşlarına ve işyeri ile meskenlere ait 75 adet baca temizliği yapılmıştır.

Yapılan açıklamada sadece olaylara müdahale etmekle kalmayan Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, aynı zamanda eğitici faaliyetlerini de yoğun bir şekilde sürdürdüğü ifade edildi.

Bu çerçevede kurum, kuruluş, tüzel kişiler ve öğrenciler olmak üzere 81 noktada toplam 18 bin 337 kişiye yangın eğitimi verildiği bildirildi.

Kendi içerisinde mesleki eğitim ve fiziki spor çalışmalarını da düzenli bir şekilde yapan Büyükşehir İtfaiyesi bu doğrultuda; ilk yardım eğitimi, temel itfaiye eri eğitimi, arama kurtarma eğitimi, olay yeri inceleme eğitimi, su altı dalış eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi ve tünel yangınları eğitimlerinin alındığı ifade edildi.

İtfaiye Teşkilatı Başarılı Operasyonlara İmza Atıyor
İtfaiye Teşkilatı Başarılı Operasyonlara İmza Atıyor