Malatya'da 138 depremzede daha konutlarına kavuştu

24 Ocak 2020 tarihinde Elâzığ'da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde Malatya'da evleri yıkılan vatandaşlar için Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesi'nde yapılan 499 Afet Konutundan 138'inin teslimi için kura çekimi yapıldı.

Malatya'da 138 depremzede daha konutlarına kavuştu

Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenin açılış konuşmasını Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaptı. Çınar, Yakınca Afet Konutlarıyla Yeşilyurt’taki depreme dayanıklı ve güvenilir yaşam alanlarına bir yenisinin daha eklenmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yakınca Afet Konutlarının vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Aydın Baruş ise şunları söyledi:

“Deprem kentimizde önemli hasarlar oluşturdu. Dört ilçemiz ilk etapta etkililik kapsamına alındı, Yeşilyurt ilçemiz ise 28 Mayıs 2020 tarihinde bu kapsama dahil edildi. Deprem mağduru hemşehrilerimiz için yapılacak konutlar ve alanlar belirlendi. Şu anda Yakınca Mahallemizde tamamlanan 499 konutun bulunduğu alanın tahsisi noktasında desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yakınca Afet Konutları çok güzel bir yaşam alanı oldu, geçen hafta orada incelemelerde bulundum, konutlar ve sosyal yaşam alanları çok güzel olmuş.

Bu konutların yan tarafında 541 adet konut ve iş yerlerinin de ihalesi yapılıp inşaatı başlayacak. Bu bölgede toplamda bin 40 adet yeni konutun olduğu güzel bir yaşam alanı hizmete girmiş olacak. Hak sahiplerine modern, konforlu, ferah ve çok değerli konutlarımızı teslim edeceğiz. Buradaki yaşam alanında mahallelilik kültürü de ön plana çıkacaktır, hak sahipleri komşuluk ilişkilerine burada devam edecekler. Dolayısıyla çok güzel bir yaşam alanını hak sahiplerine teslim edeceğiz.”

Konuşmaların ardından noter huzurunda evlerin kuraları çekildi.

Malatya'da 138 depremzede daha konutlarına kavuştu
Malatya'da 138 depremzede daha konutlarına kavuştu