Vali Baruş, Tepeköy, Suluköy ve Şahnahan Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, beraberinde İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ercan Altın, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ve İdare ve Denetim Müdürü İsmet Timur ile birlikte Yeşilyurt İlçesi Yeşilyurt Tepeköy, Suluköy ve Şahnahan Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti.

Vali Baruş, Tepeköy, Suluköy ve Şahnahan Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Etti

Yeşilyurt İlçesi Tepeköy Mahalle Muhtarı Mehmet Erkut, Suluköy Mahalle Muhtarı Bayram Çay ve Şahnahan Mahalle Muhtarı Mehmet Şimşek’i ziyaretlerinde Vali Baruş, Mahallelerinin sorunları ve çalışmaları hakkında muhtarlar ve azalarıyla sohbet ederek bilgiler aldı.

Vali Aydın Baruş’un, Şahnahan Mahalle Muhtarlığı ziyaretinde Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da muhtarlarla düzenlenen toplantıya iştirak etti.  Toplantı öncesi Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Yeşilkonakta uzman eğiticiler tarafından her yaşta vatandaşa biçki-dikiş, halı-kilim dokuma kursları ile Kuran-ı Kerim kurslarında incelemelerde bulunarak kursiyerlerle sohbet etti. Kurslardaki eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Baruş, bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi. 

Gerek mahallelerin asayiş durumları, gerek sağlık hizmetleri gerek eğitim ve okul durumları hakkında ilgili kurum müdürlerinden bilgiler alan Vali Baruş, muhtarların bu konular ile ilgili talep ve sorunlarının giderilmesi için gerekli talimatları kurum müdürlerine iletti.

Mahalle Muhtarları Mehmet Erkut, Bayram Çay ve Mehmet Şimşek, her zaman mahallelerinin sorunlarıyla ilgilenen ve sorunların çözülmesi için gayret sarf eden Vali Baruş’a teşekkür ettiler.